1. leto zapored, se je v Slovenj Gradcu odvijalo državno prvenstvo ledvičnih bolnikov v namiznem tenisu.

V nedeljo dne 06.11.2022, je Društvo ledvičnih bolnikov Slovenj Gradec v sodelovanju z ZDLBS, že 16 leto organiziralo državno prvenstvo dializnih in transplantiranih bolnikov v namiznem tenisu.  Letošnji hladen jesenski dan je v Slovenj Gradec privabil udeležence iz šestih lokalnih društev in sicer iz člane iz DLB Sl. Gradec, DLB Ptuj, DLB Krško, DLB Lilija Maribor, DLB Krško, IŠD DiTra in DLB Pomurja. Številčno – 26 udeležencev  je udeležba nekoliko nižja, kot v letu 2019 ko smo se nazadnje srečali v Slovenj Gradcu, vendar dobre volje in pozitivne energije ni manjkalo.

Kot vsako leto smo tudi letos za spremljevalce organizirali  pohod  in sicer so se letos pohodniki odpravili skozi Slovenj Gradec in po pešpoti do Starega trga  ter po Luštni poti naredili krog nazaj proti športni hali.  Pohodniki so bili zelo dobre volje saj jih je na pot pospremilo suho – čeprav mrzlo nedeljsko dopoldne. Kot vsako leto smo dan zaključili z kosilom  in z podelitvijo  priznanj najboljšim v namiznem tenisu in sicer v gostišču Rogina v Podgorju pri Slovenj Gradcu.. Kljub tekmovalnemu vzdušju v dvorani in dobri volji pri pohodnikih je najbolj pomembno, da smo se ponovno srečali in z gibanjem naredili obilo dobrega zase.

Upamo, oziroma močno si želimo, da nam bo naslednje leto  ponovno uspelo organizirati takšno srečanje, morda v večjem številu.

V povezavi lahko vidite nekaj foto utrinkov z našega srečanja ( Foto: Andrej M.) – foto

Doseženi rezultati na tekmovanju:

Dializni  Transplantirani                              Spremljevalci
1.  IGOR REBERC – DLB Ptuj 1. ŠEFČET DRNDALAJ – DLB Ptuj 1. ROK TERŠEK – IŠD DiTra
2. BOJAN ČERNJAK – DLB Sl. Gradec 2. BORIS PUŠNIK – DLB Sl. Gradec 2. ANDREJ SKERLOVNIK – DLB Lilija Maribor
3. JOŽE OCVIRK – IŠD DiTra 3. ANDREJ MIHELIČ – DLB Lilija Maribor 3. DUŠAN TOPLAK – DLB Lilija Maribor
3. IGOR ZUPANC –  DLB Krško
5. PRIMOŽ JAMŠEK -DLB Krško